Podnośniki koszowe Gdynia, Gdańsk, Sopot – techniczne możliwości

Podnośniki koszowe Gdynia, Gdańsk, Sopot umożliwią Ci realizację różnych prac na wysokości, między innymi wyczyszczenie elewacji, wycięcie lub korektę drzew, umycie dachu, a także wiele innych. Z tego artykułu dowiesz się, jakie można wyróżnić rodzaje podnośników koszowych / zwyżek oraz jakie każdy z nich ma techniczne możliwości.

Podnośniki koszowe / zwyżki obsługiwane są przez wykwalifikowanego operatora, dzięki czemu praca jest wykonana sprawnie i bezpiecznie. Każdy podnośnik / zwyżka posiada indywidualną specyfikację – jest możliwość ich stosowania zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Jedne wersje nadają się na trudne, niesprzyjające warunki i niestabilne podłoże, inne są stworzone do wykorzystania na twardym, równym gruncie. Dzięki dostępności maszyn o zróżnicowanej konstrukcji i udźwigu, z łatwością można dobrać urządzenie, które spełni wszelkie oczekiwania i stanie na wysokości zadania.

Rodzaje podnośników koszowych

Podnośniki koszowe Gdynia, Gdańsk, Sopot cieszą się popularnością pośród przedstawicieli różnych branż. Powód jest prosty – to uniwersalne urządzenia, gwarantujące maksymalny komfort i bezpieczeństwo pracy. Podnośniki można podzielić następująco:

  1. Rodzaj podnośnika / zwyżki pod kątem sposobu podnoszenia:

  • nożycowy – mechanizm tych podnośników opiera się na krzyżujących się ze sobą ramionach, które prostując się, unoszą podest do góry. Największą zaletą tego systemu jest duża stabilność i możliwość wykorzystania platformy o sporych wymiarach (porównując do innych rodzajów podnośników). Ta konstrukcja ma szeroki zakres zastosowania, ale zwykle wykorzystywana jest w przestrzeniach zamkniętych. Zawdzięcza to niewielkim wymiarom i małemu zapotrzebowaniu na wolną przestrzeń. Do niekwestionowanych plusów można zaliczyć możliwość uniesienia platformy na sporą wysokość oraz maksymalną redukcję niepożądanych wstrząsów i przechyłów. Minusem będzie ograniczony mechanizm podnoszący – można uzyskać niewielki zakres ruchomości poza kierunkami “góra” i “dół”.
  • przegubowy – sprawdzi się w miejscu, gdzie dostęp do miejsca pracy jest utrudniony (np. gdy nie ma możliwości ustawienia podnośnika bezpośrednio pod miejscem pracy). Plusy podnośników z mechanizmem przegubowym to duża manewrowość i duży zasięg roboczy. Minus – używanie wymaga sporych umiejętności i doświadczenia.
  • teleskopowy – charakteryzuje go znaczna długość wysięgnika przy małej masie i wielkości. Zadania dla tego typu podnośników to operowanie na dużych wysokościach. Te podnośniki mają duży zasięg boczny i duże możliwości manewrowania.
  1. Rodzaj podnośnika / zwyżki pod kątem sposobu przemieszczania:
  • samojezdny – te podnośniki posiadają swój własny napęd (spalinowy lub elektryczny), co pozwala na sprawne przemieszczanie podnośnika między stanowiskami pracy, nawet jeśli odległość jest znaczna (kilkadziesiąt/kilkaset metrów). Poza napędem spalinowym, stosuje się w nich również napęd elektryczny, co umożliwia wykorzystywanie tych urządzeń wewnątrz budynków. Szeroki wybór modeli dostępnych na rynku ułatwia znalezienie takiej maszyny, która będzie idealnie dopasowana do potrzeb klienta.
  • holowany – jest to swojego rodzaju kompromis między podnośnikiem samojezdnym, a podnośnikiem na podwoziu samochodowym. Samochód wykorzystywany jako siła napędowa może być użyty do innych zadań, np. przetransportowania pracowników lub materiałów budowlanych. To rozwiązanie często stosują mniejsze firmy.
  • na podwoziu samochodowym – ich największą przewagą jest możliwość dojazdu do miejsc oddalonych o setki kilometrów, co w przypadku podnośników samojezdnych jest niemożliwe. Bardziej specjalistyczne, terenowe konstrukcje umożliwiają jazdę w trudniejszym terenie i wykonywanie wymagających zadań.
  1. Rodzaj podnośnika / zwyżki pod kątem napędu:
  • spalinowy – najczęściej stosowany rodzaj napędu, występujący zarówno w samojezdnych, jak i “samochodowych” podnośnikach.
  • elektryczny – zwykle występuje w podnośnikach samojezdnych, gdzie odległości do pokonania nie są aż tak dalekie.

Poznaj techniczne możliwości podnośników koszowych / zwyżek

Chcesz wynająć podnośnik koszowy Gdynia, Gdańsk, Sopot dzięki któremu zrealizujesz swoje zadanie? A może szukasz odpowiedniej oferty do zakupu podnośnika? Niezależnie od tego, dowiedz się na jakie parametry techniczne należy najbardziej zwracać uwagę (o szczegóły dopytaj naszego doradcę):

  1. Masa całkowita – różne podnośniki koszowe / zwyżki można wykorzystywać na różnych powierzchniach. Zbyt ciężkie maszyny mogą uszkodzić podłoże. Podnośniki koszowe zwykle mieszczą się w przedziale wagowym od 3,5 do 20 ton, ale zdarzają się też cięższe pojazdy.
  2. Udźwig – w zależności od rodzaju prac potrzebny będzie odpowiedni udźwig. Dość często spotyka się ten parametr w granicach 200-250 kg. U nas dostępna jest zwyżka z udźwigiem do 300 kg.
  3. Wysokość robocza – od tego wskaźnika będzie zależało, jak wysoko będzie można wykonywać prace z podnośnika. W naszej ofercie 20 m, 22 m i 28 m. Wysokość robocza powinna być dostosowana do wysokości obiektu, przy którym wykonuje się prace.
  4. Zasięg poziomy – im większy, tym łatwiej będzie się dostać do trudno dostępnych miejsc. Nasze maszyny mają zasięg poziomy do 20 m.
  5. Szerokość i wysokość przejazdowa – bardzo ważny, często pomijany parametr. Od niego zależy, czy podnośnik będzie w stanie przejechać, np. przez bramę.

O wszystkie bardziej szczegółowe informację zapytaj naszego specjalistę, który z chęcią podzieli się swoją wiedzą.