Mycie i impregnacja dachów

Zadbaj o swój dach.

Nasz dom jest miejscem, w którym chcemy czuć się dobrze i bezpiecznie, jest również miejscem, o które dbamy. Pokrycie dachu można określić parasolem rozpiętym nad budynkiem. Pełni funkcje ochronne. Dach domu narażony jest na zabrudzenia tak samo jak każdy inny element poddany wpływom atmosferycznym. Stan dachu oraz jego podatność na brud jest związany ściśle z materiałem, z którego jest wykonany oraz z metodą jego wykonania.

Podłoża chropowate takie jak dachówka naturalna czy blacha z matową powłoką lubią glony i mchy. W przypadku gdy na dachu naszego domu pozostaje zbyt dużo zanieczyszczeń lub zaczyna pojawiać się mech za taki stan rzeczy może też odpowiadać niewłaściwa wentylacja dachu. W tej sytuacji czyszczenie, które jest jednoznaczne z konserwacją przyczyni się do dłuższej żywotności dachu. Najmniej wymagającym i jednym z najpopularniejszych pokryciem dachu jest blachodachówka, nie wymaga skomplikowanych prac konserwatorskich, jednak patrząc na niego z góry też gromadzi sporą ilość brudu. Na długo nieczyszczonej połaci albo usytuowanej w zacienionym miejscu, w sąsiedztwie wysokich drzew, mogą rozwijać się porosty, mchy lub glony. Lokalizacja naszego budynku ma główny wpływ na to co może zaśmiecać i zanieczyszczać dach jak również decyduje o częstotliwości jego mycia i konserwacji.

Warto pomyśleć o czyszczeniu dachu przed nadchodzącą zimą, listopad to ostatni miesiąc, w którym można wykonywać prace konserwacyjne. Jeżeli dom ma być bezpieczny dla domowników nie należy bagatelizować regularnych jego przeglądów i konserwacji.
Bezpieczną i skuteczną formą czyszczenia dachu jest skorzystanie z podnośnika koszowego, dzięki czemu dach jest myty bez konieczności chodzenia po nim i narażania go na uszkodzenia.