Mycie i impregnacja elewacji

Tynki elewacyjne budynków mieszkalnych są zróżnicowane pod względem parametrów technicznych przez co mają różną podatność na zabrudzenia.  Mycie elewacji jest najlepszym sposobem na jej pielęgnację, to właściwie typowy zabieg konserwacyjny, który powinien być przeprowadzany regularnie w zależności od struktury i trwałości tynku elewacyjnego.

Zabieg ten warto wykonać raz na kilka lub kilkanaście lat, w zależności od potrzeby. Zapewni utrzymanie efektownego wyglądu oraz pozwoli utrzymać pierwotną barwę tynku. Tynkami najbardziej ochronnymi na zabrudzenia są tynki silikonowe, silikatowe oraz akrylowe, cechuje je niska nasiąkliwość co się wiąże z mniejszym prawdopodobieństwem pojawienia się glonów na elewacji.

Bardzo istotna jest faktura zastosowanego tynku na budynku, im gładsza powierzchnia tym bardziej odporna na zabrudzenia, w tym przypadku nawet intensywny deszcz spłucze lekkie zabrudzenia, częstszego mycia elewacji wymaga tynk chropowaty typu baranek. Największy wpływ na zabrudzenie elewacji ma lokalizacja, w której usytuowany jest dom,  budynki nad morzem czy jeziorem narażone są na wilgoć a te zlokalizowane w miastach brudzą się od smogu czy czynników zewnętrznych.

Jedną z najpopularniejszych metod mycia tynków jest mycie ciśnieniowe, które najbezpieczniej i najefektywniej  można wykonać z podnośnika koszowego. Podnośnikiem możemy w łatwy i szybki sposób dotrzeć do miejsc ciężko osiągalnych, nie ma konieczności rozstawiania rusztowań, co znacznie skraca czas wykonania takiej czynności. Firma TECHNIP posiada lekkie pojazdy z podnośnikami koszowymi na zabudowie samochodów dostawczych, które bez problemu mogą rozstawiać się w przydomowych ogródkach nie uszkadzając terenu jak samochody ciężarowe.

W zależności od rodzaju elewacji Firma TECHNIP dobiera odpowiednią metodę czyszczenia oraz chemię. Na koniec proponujemy impregnację elewacji, co pozwoli znacząco dłużej zachować efekt czystego tynku.