Mycie, czyszczenie i impregnacja dachów – podnośniki koszowe Gdynia, Gdańsk, Sopot

Mycie dachu jest pracą, która powinna być wykonywana raz na kilka lat. Doświadczone ekipy z Trójmiasta i okolic zwykle wykorzystują do tego zadania podnośniki koszowe Gdynia, Gdańsk, Sopot. Dowiedz się dlaczego warto myć i impregnować dachy za pomocą tych urządzeń.

Zadbaj o swój dach. Wraz z upływem lat zbiera się na nim wiele zanieczyszczeń, które gromadzą się w zagłębieniach i wolnych przestrzeniach, tworząc zatory i uniemożliwiając wodzie swobodny przepływ. Mogą to być takie niepozorne rzeczy, jak gałązki, liście, trawa czy odchody zwierząt, a w przypadku większego zaniedbania zaczyna gromadzić się ziemia, na której potem rozwija się mech i związki organiczne. Te wszystkie drobne odpady pod wpływem deszczu i wiatru zaczynają gnić, a to z kolei prowadzi do przeżerania blachy, niszczenia się dachówek i przedostawania się wody do wnętrza budynku.

Warto myć i czyścić dach precyzyjnie i regularnie

Nasz dom jest miejscem, w którym chcemy czuć się dobrze i bezpiecznie, jest również miejscem, o które dbamy. Pokrycie dachu można określić parasolem rozpiętym nad budynkiem. Pełni funkcje ochronne. Dach domu narażony jest na zabrudzenia tak samo, jak każdy inny element poddany wpływom atmosferycznym. Stan dachu oraz jego podatność na brud jest związany ściśle z materiałem, z którego jest wykonany oraz z metodą jego wykonania.

Podłoża chropowate, takie jak dachówka naturalna czy blacha z matową powłoką lubią glony i mchy. W przypadku gdy na dachu naszego domu pozostaje zbyt dużo zanieczyszczeń lub zaczyna pojawiać się mech, za taki stan rzeczy może też odpowiadać niewłaściwa wentylacja dachu. W tej sytuacji czyszczenie, które jest jednoznaczne z konserwacją, przyczyni się do dłuższej żywotności dachu. Najmniej wymagającym i jednym z najpopularniejszych pokryć dachu jest blachodachówka, która nie wymaga skomplikowanych prac konserwacyjnych, jednak patrząc z góry też gromadzi sporą ilość brudu. Na długo nieczyszczonej połaci albo usytuowanej w zacienionym miejscu, w sąsiedztwie wysokich drzew, mogą rozwijać się porosty, mchy lub glony. Lokalizacja naszego budynku ma główny wpływ na to, co może zaśmiecać i zanieczyszczać dach, jak również decyduje o częstotliwości jego mycia i konserwacji.

Skuteczne mycie dachów – podnośniki koszowe Gdynia, Gdańsk, Sopot

Warto pomyśleć o czyszczeniu dachu przed nadchodzącą zimą. Listopad to ostatni miesiąc, w którym można wykonywać prace konserwacyjne. Jeżeli dom ma być bezpieczny dla domowników, nie należy bagatelizować regularnych jego przeglądów i konserwacji. Mycie dachu jest pracą wykonywaną na wysokości i wiąże się z koniecznością odpowiedniego zabezpieczenia osób wykonujących to zadanie. Podnośniki koszowe Gdynia, Gdańsk, Sopot to najlepszy ze sposobów – drugi polega na wykorzystaniu metod alpinistycznych. Jednak podnośniki koszowe są najbardziej opłacalne, a praca wykonana jest sprawniej i z mniejszym ryzykiem wypadku. Dach jest myty bez konieczności chodzenia po nim i narażania go na uszkodzenia.

Praca wykonywana za pomocą podnośnika / zwyżki jest niezwykle łatwa i szybka. Istnieje wiele ofert wynajem podnośniki koszowe Gdańsk, Gdynia, Sopot, jednak warto zdecydować się na firmę, która ma doświadczenie i jakościowe zaplecze sprzętowe. Nasze podnośniki koszowe / zwyżki spełniają najwyższe oczekiwania klientów.

 

Czym i jak czyścić dach?

 

Zwykle wystarczy użyć do tego myjki ciśnieniowej i wody, ale zaleca się wykorzystanie specjalnych środków czyszczących przeznaczonych do czyszczenia połaci. Można też skorzystać ze szczotek, ale należy zwrócić uwagę, aby nie były zbyt twarde (niektóre dachy mogą wówczas ulec uszkodzeniu).

 

W praktyce, bardzo dobrze sprawdza się mycie dachu raz do roku w okresie wiosennym, wykorzystując np. samochodowy szampon z woskiem – dzięki temu dach długo wygląda jak nowy. Mycie dachu zbyt agresywnym środkiem chemicznym może doprowadzić do uszkodzenia jego powierzchni i zmiany koloru. To z kolei często kończy się unieważnieniem gwarancji, jaką daje producent.

 

Czy można samodzielnie umyć dach?

 

Jak najbardziej można wyczyścić i zakonserwować dach na własną rękę. Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa – wypadki wynikające z braku doświadczenia w pracy na wysokościach zdarzają się często. Szczególną ostrożność należy zachować przy wysokich i trudno dostępnych dachach.

 

Wynajęcie podnośnika / zwyżki jest prostsze i tańsze, niż mogłoby się wydawać. Praca wykonana jest szybko i bezpiecznie. Nasza oferta podnośniki koszowe Gdynia, Gdańsk, Sopot jest szeroka – mamy różne rodzaje urządzeń, które sprawdzą się w różnych sytuacjach. Zapraszamy!